Cape Elizabeth high school spring sports schedules

16

Baseball:

April 10 @ Westbrook 10 a.m.

April 10 vs. Edward Little @ Warren Field (Westbrook) 12 p.m.

April 10 vs. Portland @ Warren Field 3 p.m.

April 13 Bangor 4 p.m.

April 15 Falmouth 4 p.m.

April 17 @ South Portland 10 a.m.

April 17 @ Portland 2 p.m.

April 22 Gorham (DH) 12 p.m.

April 24 @ Wells 11 a.m.

April 28 Fryeburg 4 p.m.

April 30 @ Gray-New Gloucester 4 p.m.

May 3 Greely 4:30 p.m.

May 5 @ Lake Region 4:30 p.m.

May 7 @ Poland 4 p.m.

May 12 @ Yarmouth 4:30 p.m.

May 14 York 4 p.m.

May 17 Freeport 4:30 p.m.

May 19 Yarmouth 4 p.m.

May 21 @ Falmouth 4 p.m.

May 24 Lake Region 4:30 p.m.

May 26 @ York 4 p.m.

May 28 Wells 4 p.m.

June 2 @ Greely 4 p.m.

Softball:

April 9 @ Scarborough (Scr.) 3:30 p.m.

April 15 Falmouth 4 p.m.

April 24 @ Wells 11 a.m.

April 28 Fryeburg 4 p.m.

April 30 @ Gray-New Gloucester 4 p.m.

May 3 Greely 4:30 p.m.

May 5 @ Lake Region 4:30 p.m.

May 7 @ Poland 4 p.m.

May 12 @ Yarmouth 4:30 p.m.

May 14 York 4 p.m.

May 17 Freeport 4:30 p.m.

May 19 Yarmouth 4 p.m.

May 21 @ Falmouth 4 p.m.

May 24 Lake Region 4:30 p.m.

May 26 @ OOB 4 p.m.

May 28 Wells 4 p.m.

June 2 @ Greely 4 p.m.

Boys Lacrosse:

April 12 Gould Academy (Scr.) 5:30 p.m.

April 15 Falmouth 6 p.m.

April 20 Hyde (Scr.) 4 p.m.

April 27 @ Freeport 4 p.m.

April 30 NYA 5 p.m.

May 3 @ Yarmouth 7 p.m.

May 8 @ Kennebunk 1 p.m.

May 11 Greely 6 p.m.

May 14 Lewiston 7 p.m.

May 18 @ Falmouth 4 p.m.

May 21 @ NYA 4 p.m.

May 25 York 6:30 p.m.

May 26 @ Pinkerton Academy (Scr.) 5 p.m.

May 28 Yarmouth 7 p.m.

June 1 @ Waynflete 4 p.m.

Girls Lacrosse:

April 13 Scarborough (Scr.) 5:30 p.m.

April 23 Kennebunk (Scr.) 6 p.m.

April 27 @ Fryeburg 4:30 p.m.

April 29 @ Falmouth 4 p.m.

April 30 Wells 7 p.m.

May 3 @ Yarmouth 5 p.m.

May 7 Marshwood 7 p.m.

May 10 Waynflete 6 p.m.

May 12 Greely 6 p.m.

May 14 @ Wells 5 p.m.

May 20 York 6 p.m.

May 22 @ NYA 1 p.m.

May 25 Fryeburg 5 p.m.

May 29 @ Massabesic 1 p.m.

Boys Tennis:

April 13 @ Scarborough (Scr.) 3:30 p.m.

April 15 South Portland (Scr.) 3 p.m.

April 26 @ Waynflete 4 p.m.

April 28 Lake Region 4 p.m.

April 30 York 4 p.m.

May 1 @ Fryeburg 4 p.m.

May 3 @ Freeport 4:30 p.m.

May 5 @ Falmouth 4 p.m.

May 7 NYA 4 p.m.

May 12 Fryeburg 4 p.m.

May 15 Singles Qualifier @ South Portland 3:30 p.m.

May 17 @ Yarmouth 4:30 p.m.

May 19 Greely 4 p.m.

May 21 Waynflete 3:30 p.m.

May 22 @ WMC Doubles @ Waynflete 9 a.m.

May 24 @ NYA 4 p.m.

May 28 @ Bates Singles 8:30 a.m.

May 29 Singles @ Bates 9 a.m.

May 31 Singles @ Bates 10 a.m.

Girls Tennis:

April 13 Scarborough (Scr.) 3:30 p.m.

April 15 @ South Portland 3 p.m.

April 26 Waynflete 4 p.m.

April 28 @ Lake Region 4 p.m.

April 30 @ York 4 p.m.

May 3 Freeport 4:30 p.m.

May 5 Falmouth 4 p.m.

May 7 @ NYA 4 p.m.

May 10 Fryeburg 4:30 p.m.

May 14 @ OOB 3:30 p.m.

May 15 @ Singles @ Deering 9 a.m.

May 17 Yarmouth 4:30 p.m

May 19 @ Greely 4 p.m.

May 21 @ Waynflete 3:30 p.m.

May 22 @ WMC Doubles @ Falmouth 9 a.m.

May 24 Greely 4 p.m.

May 28 Singles @ Bates 8:30 a.m

May 29 Singles @ Bates 9 a.m.

May 31 Singles @ Bates 10 a.m.

Track (both boys/girls):

April 30 OOB, GNG, Fryeburg 3:30 p.m.

May 4 @ Scarborough, NYA, South Portland 3:30 p.m.

May 7 @ Wells, Greely, Traip 3:30 p.m.

May 14 @ Greely, York, NYA 3:30 p.m.

May 21 Falmouth, Greely, Yarmouth 4 p.m.

May 29 WMC Championships @ Yarmouth 9 a.m.

NO COMMENTS